استاد
نوعدوره حضوری
تاریخآذر ۳, ۱۳۹۷ - دی ۸, ۱۳۹۷
صندلی24/0
قیمت تماس بگیرید تومان
همین حالا بخریدرزرو

.Language is power

دانستن زبان توانایی است.

 

آموزش زبان انگلیسی بر پایه سری کتاب های پرطرفدار American English File انتشارات دانشگاه آکسفورد.

 دوره های ترمیک

ویژگی ها دوره های ترمیک:

امریکن انگلیش فایل (American English File) یک دوره پنج سطحی آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان است. این مجموعه از انتشارات آکسفورد منتشر گردیده که شامل یک سطح Starter و ۴ سطح اصلی اس و در حال حاضر اين مجموعه به روزترين و جديدترين دوره آموزشي در زمينه تقويت مهارت گفتاري و مکالمه مي باشد که مطابق با سيستم آمريکايي همراه با کتاب کار، فايل صوتي و تصويري ارائه مي شود. در پایان کتاب در صفحاتی جداگانه نکات گرامری، واژگان و همچنین متن بخش های شنیداری کتاب قرار گرفته است.

موضوعات طرح شده در كتاب اصلي و تمرین، کاملا به روز می باشد كه باعث بوجود آمدن انگيزه لازم براي فراگيري مطالب مفید و کاربردی زبان انگليسي می شود. ويرايش جديد همراه با ویدیو های آموزشی مرتبط ارائه شده است كه مكالمات واقعي را در راستاي تقويت مهارت گفتاري (مكالمه) به نمايش مي گذارد.
آموزش گرامر، واژگان و تلفظ در هر درس، تاكيد بر آموزش تلفظ صحيح همراه با فعاليت و بازي هاي مربوط  به منظور تقويت اعتماد به نفس در گفتار، ارائه نرم افزار آموزشي شامل تست هاي جامع ( iTools )، ارائه تمرين هاي بيشتر به صورت آنلاين ( i checker )جهت تقويت مهارت هاي خواندن ،نوشتن،گفتاري و شنیداری، از ویژگی های این دوره می باشد.

 

کتاب های کمک درسی :

در هر سطح، با توجه به نیاز های فراگیران از کتاب های مکمل مناسب استفاده می شود که شامل موارد زیر می باشد:

سری کتاب های  Vocabulary in use

Vocabulary in use

سری کتاب های  Tactics for listening

Tactics for listening

سری کتاب های Oxford Practice Grammar

Oxford Practice Grammar

کتاب های Reading   سطح بندی شده

 

سطوح: (هر ترم معادل ۱۲ جلسه ۹۰ دقیقه ای می باشد.)

سطح استارتر ( دو ترم)   شهریه هر ترم ۱۸۰،۰۰۰ تومان

سطح ۱ (چهار ترم)         شهریه هر ترم ۱۸۰۰۰۰تومان

سطح ۲ (۴ ترم)           شهریه هر ترم ۲۱۵۰۰۰ تومان

سطح ۳ (۵ ترم)           شهریه هر ترم ۲۱۵۰۰۰ تومان

سطح ۴ (۶ ترم)           شهریه هر ترم ۲۲۵۰۰۰ تومان

سطح ۵ (۶ ترم)          شهریه هر ترم ۲۲۵۰۰۰ تومان

 

 

ویتگنشتاین فیلسوف استرالیایی – بریتانیایی می گوید: “اگر ما به زبان متفاوتی صحبت کنیم می توانیم به جهان از یک دید تازه بنگریم.”

یادگیری زبان دوم دانشی را وارد ذهنمان می نماید که با آن تفسیر دنیای اطرافمان  به شکل بهتری صورت می پذیرد.

شاید شما جز آن دسته از افرادی باشید که سالیان متمادی مشغول یادگیری زبان بوده اید، اما فقط در گذر این سال ها تنها یادگیری شما به چند جمله ساده و احیانا چند کلمه کاربردی خلاصه شده است. مرکز زبان پاسارگاد که یکی از تخصصی ترین مراکز آموزش زبان های خارجه در تهران می باشد با برنامه ریزی مدون و همکاری متخصصان و کارشناسان حوزه آموزش زبان و با بهره گیری از نگاه روانشناسی آموزشی و با استفاده از اساتید مجرب، سعی بر آن داشته که نیازهای کاربردی متقاضیان یادگیری زبان های مختلف خارجی را تسهیل ببخشد.

 به طور مثال در دوره های ترمیک  زبان انگلیسی این مرکز از سیستم آموزشی کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File که از پر طرفدار ترین کتاب های حال حاضر مراکز آموزشی زبان انگلیسی می باشد، استفاده می نماید.

گفتنیست که این کتاب ها یک دوره پنج سطحی آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان است. این مجموعه از انتشارات آکسفورد منتشر گردیده که شامل یک سطح Starter و ۴ سطح اصلی است و در حال حاضر اين مجموعه به روزترين و جديدترين دوره آموزشي در زمينه تقويت مهارت گفتاري و مکالمه مي باشد که مطابق با سيستم آمريکايي همراه با کتاب کار، فايل صوتي و تصويري ارائه مي شود. در پایان کتاب در صفحاتی جداگانه نکات گرامری، واژگان و همچنین متن بخش های شنیداری کتاب قرار گرفته است.

موضوعات طرح شده در كتاب اصلي و تمرین، کاملا به روز می باشد كه باعث بوجود آمدن انگيزه لازم براي فراگيري مطالب مفید و کاربردی زبان انگليسي می شود. ويرايش جديد همراه با ویدیو های آموزشی مرتبط ارائه شده است كه مكالمات واقعي را در راستاي تقويت مهارت گفتاري (مكالمه) به نمايش مي گذارد.
آموزش گرامر، واژگان و تلفظ در هر درس، تاكيد بر آموزش تلفظ صحيح همراه با فعاليت و بازي هاي مربوط  به منظور تقويت اعتماد به نفس در گفتار، ارائه نرم افزار آموزشي شامل تست هاي جامع ( iTools )، ارائه تمرين هاي بيشتر به صورت آنلاين ( i checker )جهت تقويت مهارت هاي خواندن ،نوشتن،گفتاري و شنیداری، از ویژگی های این دوره می باشد.

 

در سیستم ترمیک مرکز زبان پاسارگاد کتاب های American English File با توجه به سطح هر کتاب و استانداردهای آموزشی مرکز (این استاندارد بر اساس سیستم اروپایی CEFRمی باشد.) به ترم ها و طبعا ساعت های آموزشی مورد نیاز تقسیم شده اند. در این سیستم سطح استارتر  Starter در دو ترم به اتمام می رسد. توجه داشته باشید که طول هر ترم در سیستم ترمیک آموزشی مرکز پاسارگاد ۱۲ جلسه بوده که مدت زمان هر جلسه نیز ۹۰ دقیقه و یا یک ونیم ساعت می باشد.

بر همین اساس، کتاب مقدماتی یا Elementary در این مرکز طی مدت زمان چهار ترم آموزشی به پایان میرسد. دو سطح بعدی که به ترتیب پیش متوسطه  Pre-intermediate و سطح متوسطه Intermediate نامیده میشوند، هر کدام طی پنج ترم به پایان میرسند. در این سیستم دو دیگر که تحت عناوین فوق متوسطه Upper-intermediateو پیشرفته Advancedمی باشند نیز هر کدام طی مدت شش ترم به اتمام میرسند.

در کل و با یک حساب سر انگشتی می توان دریافت که مجموع کتاب های American English Fileاز پایه تا پیشرفته را میتوان طی مدت ۲۸ ترم، در مرکز زبان های خارجه پاسارگاد به اتمام رسانید. البته توجه داشته باشید که طبیعتا همه افراد نیازی به گذراندن تمامی این سطوح ندارند. دلیل اول این است که برای ورود به کلاس های ترمیک مرکز پاسارگاد نیاز به آزمون تعیین سطح دارید که معمولا افراد با زمینه های مختلف زبانی در ترم های مختلف جای میگیرند و برای مثال اگر بعد از تعیین سطح شما در سطح متوسطه Intermediate  قبول شده باشید، تنها ۱۷ ترم تا پایان سطح پیشرفته Advancedفاصله خواهید داشت. دلیل دوم نیز این است که همه افراد احتیاجی به گذراندن تمامی سطوح تا انتهای سطح پیشرفته Advancedنداشته و فقط با توجه به نیازشان به زبان انگلیسی و بعد از انجام جلسه مشاوره در این مرکز، تا سطح مشخصی به یادگیری زبان می پردازند. مثلا اگر زبان آموزی احتیاج به نمره ۵ آیلتس داشته باشد، کافیست که سطح زبانی خود را تا انتهای متوسطه Intermediate برساند.

کتاب های کمک درسی

این مرکز علاوه بر ارائه سری کتاب های امریکن انگلیش فایل American English Fileدر سیستم ترمیک خود، برای تقویت و بالابردن مهارتهای زبانی که شامل شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن و همچنین زیرمهارتهای لغت و دستور زبان (گرامر)، نسبت به گردآوری منابع معتبر و به روز اقدام  نموده است.

این منابع شامل سری کتاب های Vocabulary in use, Tactics for listening   و Oxford practice grammarمی باشد.

 

Tactics for Listening

 

این سری کتاب ها  از بهترین کتاب های تقویت مهارت شنیداری Listening می باشد که شامل سه سطح Basic, Developing, Expanding  بوده که توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده و تاکید آن روی لهجه انگلیسی آمریکایی است. نحوه تالیف این سری کتاب ها به گونه ای است که کلیه  مباحث کاربردی و روزمره زبان انگلیسی را پوشش می دهد. از نکات مثبت این سری کتاب ها می توان به استفاده همزمان مهارت شنیداری، گفتاری اشاره نمود. به علاوه با استفاده از این کتاب ها، زبان آموزان می توانند ویژگی های کاربردی در لهجه Accent خود را با تکیه بر stress  و intonation تقویت نمایند. این سری از کتاب ها، دارای سه سطح مختلف بوده مشتمل برکه عناوین زیر می باشند.

Basic Tactics for Listening
Developing  Tactics for Listening
Expanding Tactics for Listening

 

نحوه کار با این کتاب ها در مرکز زبان پاسارگاد بدین صورت است که درهر سطح کتاب متناسب انتخاب شده و با توجه به موضوع های کتاب اصلی، درس هایی از کتاب های Tactics for listening انتخاب شده و برای تمرین بیشتر مهارت های شنیداری عرضه می گردد. البته باید خاطر نشان کرد که بهتر است از این کتاب ها به صورت خود خوان نیز استفاده شود. به عبارت دیگر، علیرغم کار کردن مدرس بر روی موضوعات انتخاب شده این کتاب ها، به فراگیران زبان توصیه میشود که خود نیز به موضوعات مورد علاقه شان گوش دهند و بعد از انجام تمرین های کتاب، با روش ها و تمرینات دیگر از فایلهای صوتی استفاده ببرند. برای آشنایی با نحوه تقویت مهارت شنیداری Listening خود اینجا کلیک کنید.

 

 

Vocabulary in use

 

یاد گیری کلمات جدید بخش  مهمی از فرایند آموزش یک زبان است. هر چه تعداد کلمات بیشتری را  بدانید، بهتر قادر خواهید بود تا چیزی را که می خوانید و یا می شنوید، متوجه بشوید . همچنین راحت تر خواهید توانست تا  چیزی را که در نظر دارید، بیان کرده و یا بنویسید.

مجموعه کتاب های Vocabulary in Use، که توسط انتشارت کمبریج منتشر شده اند، مجموعه ای مناسب برایفراگیری کلمات و اصطلاحات زبان انگلیسی و به صورت خودآموز هستند، این سری از کتاب ها که در سطح های مختلف طبقه بندی شده اند، سعی دارند کلمات زبان انگلیسی را از سطح پایه تا سطوح پیشرفته آموزش دهند. هر درس به صورت دو صفحه ای به صورت درس و تمرین ارائه شده، که در آخر کتاب جواب کلیه سوالات کتاب ارائه شده است. در این بخش یازده کتاب از این مجموعه به همراه نرم افزارهای آن در اختیاز زبان آموزان قرار گرفته است که شامل مواردی نظیرکلمات اساسی زبان انگلیسی، سطوح مقدماتی تا پیشرفته، افعال ترکیبی، اصطلاحات، کلمات آکادمیک، لغات مورد نیاز تجارت و کسب و کار، لغات تخصصی شغل های مختلف، آزمون های طبقه بندی شده کلمات و می باشد. کتاب های Vocabulary in Use همانطور که از نام آن مشخص است، تلاش در معرفی نمودن لغات پرکاربرد زبان انگلیسی دارد که از این رو مورد توجه و علاقه بسیاری از مدرسین و فراگیران زبان قرار گرفته و یکی از محبوب ترین کتاب ها در زمینه بهبود و تقویت لغات زبان انگلیسی می باشد.

توجه داشته باشید که پیشرفت در هر یک از چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی در گرو بهبود بخشیدن و افزایش دامنه لغات (کاربردی) شما و همینطور دستور زبان می باشد. بدیهیست که زبان آموزانی که دایره لغات وسیع تری دارند بهتر بتوانند صحبت کرده و به درک مطالبی که میشنوند و یا میخوانند بپردازند. برای بهبود بخشیدن و تقویت لغات در زبان انگلیسی راه های بیشماری وجود دارد و مهمتر از همه دانستن این نکته است که چه لغاتی را باید یاد بگیریم. برای آشنایی بیشتر با این موضوع اینجا کلیک کنید. همچنین در صورت تمایل برای آشنایی با یکی از روش های بسیار سودمند و موثر یادگیری لغات که استفاده از فلش کارت ها می باشد، می توانید اینجا کلیک کنید تا علاوه بر آن با نحوه درست کردن فلش کارت ها و استفاده هر چه موثر تر از آنها بیشتر آشنا شوید.

 

 

Oxford Practice Grammar

 

مجوعه کتاب های Oxford Practice Grammar یکی از پرطرف دارترین منابع آموزشی برای یادگیری و تقویت گرامر زبان انگلیسی است مجموعه ای سه سطحی (مقدماتی، متوسط و پیشرفته) است که توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده اند. این مجموعه یکی از بهترین و جامع ترین منابع آموزش گرامر در جهان است. به همراه این کتاب ها، نرم افزار آن نیز در یک سی دی ارائه شده است. از این کتاب ها هم می توان به صورت خودخوان و هم در کلاس های آموزش زبان انگلیسی استفاده کرد تا دستور زبان مورد نیاز برای برای کسب آمادگی در آزمون های بین المللی را بدست آورد.

این مجموعه سه سطحی که شامل کتاب و نرم افزار آموزش گرامر انگلیسی است و یکی از منابع کامل و ارزشمند آموزش گرامر به شمار می رود به صورت مجزا به آموزش دستور زبان برای تمام سطح های آموزشی مقدماتی – متوسطه – پیشرفته پرداخته است. فراگیران زبان برای ارتقا و تقویت دستور زبان انگلیسی خود در کلاس و یا به صورت خودآموز در خارج از کلاس می توانند از این سری کتاب ها استفاده نمایند. علاوه بر زبان آموزان، داوطلبان آزمون های نختلف بین المللی زبان از جمله: تافل، آیلتس، پت و … نیز می توانند از این مجموعه برای تقویت و رفع مشکلات دستوری زبان انگلیسی خود استفاده کنند و بخش گرامر، آزمون ها را با موفقیت پشت سر بگذارند.ارائه تمرین و تست از ویژگی های چشمگیر این سری کتاب ها است. از طرفی آموزش صوتی و نرم افزار کامپیوتری این  مجموعه علاوه بر موضوع دستور زبان، موجب تقویت تلفظ  زبانانگلیسی و گوش دادن انگلیسی زبان آموز نیز می گردد و شایان ذکر است که  لهجه به کار رفته در نرم افزار انگلیسی (بریتیش) می باشد.

 

 

کتاب اول این مجموعه با سطح Basic ، سعی کرده است تا مباحث دستوری را با زبانی ساده برای فراگیران زبان توضیح دهد. برای تسلط بیشتر زبان آموزان، این کتاب تمرین های زیاد و متنوعی را برای هر موضوع  دستوری آماده کرده است. در این کتاب هر درس دو صفحه ای می باشد که  صفحه اول به موضوع دستوری که قرار است آموزش داده شود، می پردازد، و صفحه دوم نیز به تمرینات مربوط به موضوع آموزش داده شده می پردازد. زبان آموزان از هر قسمتی از این کتاب که تمایل داشته باشند می توانند اقدام به یادگیری دستور زبان انگلیسی نمایند و حتما لازم نیست که از ابتدا و به صورت درس به درس پیش بروند.

 

 

مرکز تخصصی زبان های خارجی پاسارگاد، علاوه بر دروه های ترمیک عادی ذکر شده در بالا، دوره های متنوع دیگری نیز ارائه میدهد که فراگیران عزیز می توانند با توجه به شرایط و نیازشان و صد البته هدفشان از اقدام به یادگیری زبان انگلیسی، از آنها استفاده نمایند. برای مثال می توان به کلاس های فقط مکالمه اشاره نمود که توضیحات آن به شرح زیر می باشد:

 

 

این کلاس های پر طرفدار که با هدف تقویت مهارت گفتاری (Speaking) زبان آموزان طراحی شده است، در جلسات ۶۰ دقیقه ای تشکیل می شود. زبان آموزانی که حداقل  سطح ۲ را به اتمام رسانده اند و وارد سطح ۳ و یا  intermediate شده اند(و یا سطوح بالاتر) ، می توانند در این کلاس ها شرکت کرده و با بحث و گفتگو درباره موضوعات جذاب و به روز، مهارت Speaking خود را افزایش دهند.

همچنین این دوره ها مناسب افرادی می باشد که قبلا زبان را فرا گرفته اند و برای تمرین و جلوگیری از عدم فراموشی نیاز دارند تا در کلاس های فقط مکالمه شرکت کنند.

 

دوره گفت شنود از دیگر دوره های پر طرف دار این مرکز به شرح زیر می باشد:

با شرکت در دوره های ترمیک گفت و شنود مرکز زبان پاسارگاد، با اعتماد به نفس بیشتر و روان تر صحبت خواهید کرد. مشکل بسیاری از زبان آموزان در ایران عدم تمرین کافی در کلاس بر رویمهارت های گفتاری و شنیداری بوده که علی رغم گذارندن چندین ترم، همچنان نمی توانند براحتی با افراد دیگر به زبان انگلیسی مکالمه نمایند. بسیاری از مراکز زبان برای حل این مشکل کلاس های  Free discussion  و یا همان بحث آزاد را ارائه می نمایند که خود دارای نواقص و موانعی برای زبان آموزان می باشد.

برخی از نارسایی های کلاس های Free discussion به شرح ذیل میباشد:

* این کلاس ها مناسب افرادی است که حداقل سطح متوسطه را گذرانده باشند. به عبارت دیگر زبان آموز باید بتواند به زبان انگلیسی صحبت کند تا در این کلاس ها شرکت کند. ·

*در این کلاس ها فقط به تمرین مکالمه پرداخته میشود و معمولا جایی برای آموزش نحوه ارتقا مهارت ها وجود ندارد. ·

* این کلاس ها موضوع محور بوده و بر اساس سرفصل های استاندارد آموزش زبان (سطح بندی شده) نمی باشد.

البته باید خاطر نشان ساخت که هدف این کلاس ها نیز بالا بردن سطح مهارت های زبان آموزان نبوده و فقط محلی برای تمرین صحبت کردن می باشد. معهذا مدیریت آموزشی مرکز زبان پاسارگاد، برای فراهم آوردن امکان آموزش تخصصی و استاندارد مکالمه زبان انگلیسی به صورت سطح بندی شده، که امروزه از نیازهای اصلی مراجعه کنندگان به این مرکز و دیگر زبان آموزان است، اقدام به برنامه ریزی و ارائه دوره های ترمیک گفت و شنود (Listening and Speaking) با استفاده از متد سری کتاب های Q:skills for success که چاپ انتشارات دانشگاه آکسفورد است، نموده است.

از مزایای این دوره ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

*   این دوره ها ترمیک هستند و زبان آموزان با هر سطح زبانی میتوانند در ترم مناسب خود شرکت نمایند.

* تمرکز این کلاس ها فقط بر روی دو مهارت Speaking و Listening  می باشد که البته از زیر مهارت های لغت و دستور زبان برای بالا بردن دانش زبان آموزان نیز استفاده می شود. ·

* اهداف آموزشی صریح و از پیش تعیین شده برای هر کلاس به زبان آموزان کمک میکند تا مسیر پیشرفت خود را به روشنی ببیند و به سمت هدف حرکت نمایند.

 

 

کلاس های تقویت مهارت نوشتاری (رایتینگ)

 

این کلاس ها که به صورت تک مهارتی می باشند با هدف آموزش و تقویت مهارت رایتینگ طراحی شده اند و با توجه به سطح زبان آموز از پایه تا پیشرفته وجود دارند. همچنین در این بخش مکاتبات بازرگانی و مقاله نویسی نیز ارائه می گردد. مخاطبان اصلی این کلاس ها و دوره ها زبان آموزانی می باشند که قصد شرکت در امتحان های بین المللی همچون آیلتس، تافل، پی تی ای و غیره را داشته و یا افرادی که در کارهای بیزینس و تجارت نیاز به انجام مکاتبات دارند.