021-44217524
pasargadlc@gmail.com

آموزش زبان

۲ تیر ۱۳۹۷

چگونه از فلش کارت ها بطور موثر استفاده کنیم؟

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0

فلش کارت ها ابزار بسیار خوبی برای یادگیری لغت و به خاطر سپردن هر نوع اطلاعات دیگری هستند. استفاده از آنها بسیار راحت است چون درست کردنشان آسان بوده و براحتی میتوانید همه جا باخود داشته باشیدشان. راه های بیشماری برای استفاده از فلش کارت ها وجود دارد و میتوانید به خودتان کمک کنید تا در آزمون هایتان بهترین نمره را کسب نمایید. اگر فلش کارت هاتان را بطور صحیح درست کنید و عادات مطالعه مناسبی هم بوجود آورید، می توانید بهترین نتیجه ها را از کارتان بگیرید.

قسمت اول: درست کردن فلش کارت ها
  1. کارت های خودتان را درست کنید.

    اگر خودتان اطلاعات را روی فلش کارت ها بنویسید بسیار موثر تر خواهد بود تا اینکه از کسی قرض بگیرید و یا فلش کارت های آماده بخرید. خود عمل نوشتن روی فلش کارت ها بخشی از فرآیند یادگیری می باشد. بعلاوه، با این روش شما می توانید اطلاعاتتان را آن گونه که خودتان دوست دارید و راحت هستید خلاصه نویسی نمایید. قرض گرفتن فلش کارت های آماده دیگران بسیار جذاب بنظر میرسد اما نمی تواند به اندازه فلش کارت های خودتان موثر باشد.

  2. از کاغذهای ضخیم استفاده کنید.

    سعی کنید موقع درست کردن فلش کارت هایتان از کاغذ های ضخیم و یا مقوایی استفاده نمایید. باید مطمئن بشوید که مطالب نوشته شده در  پشت کاغذ ها (به خاطر نازک بودن)  از سمت دیگر نمایان نباشد.

*اگرخودتان کارت ها را می سازید مطمئن شوید که اندازه همه آنها یکی باشد زیرا اندازه های مختلف ممکن است پاسخ را لو بدهند (یه یادتان بیاورند) و در اینصورت شما ارتباط بین لغت و معنی را درست یاد نمی گیرید و فقط از اندازه آن ها حدس میزنید.

می توانید کارت های مخصوص درست کردن فلش کارت ها را از بازار تهیه نمایید و روی آنها بنویسید.

*البته اگر چاره دیگری ندارید نوشتن روی کاغذ معمولی هم از هیچ چیز بهتر است!  

     فلش کارت هاتون رو زود درست کنید.

درست کردن کارت ها را به شب امتحان موکول نکنید. در عوض بعد از هر جلسه از کلاس، فلش کارت های مربوط به آن را درست کنید. در این زمان اطلاعات در ذهن شما تازه است و نیازی ندارید تا در هنگام درست کردن فلش کارتها، برای به یاد آوردن جزییات، به آن فشار بیارید.

همچنین با این کار می توانید سوال هایی را که برایتان پیش می آید در جلسه بعدی از معلمتان بپرسید. مثلا ممکن است هجی کردن یا دیکته کلمه ای را ندانید و یا از معنی آن مطمئن نباشید.

     کارت هایتان را ساده درست کنید.

به طور کلی هر کارت را به یک کلمه یا جمله اختصاص بدهید. هر چقدر اطلاعات کمتری برای حفظ کردن باشد فرایند کار شما ساده تر می شود.

اطمینان حاصل کنید که در هر طرف از کارت حداقل اطلاعات مورد نیاز برای یادگیری را نوشته اید. برای مثال اگر فلش کارت های خود را برای درس تاریخ درست می کنید و در باره یک شخصیت تاریخی است. بهتر است که از عبارت های کوتاه و کلمات کلیدی استفاده نمایید.

     از تصاویر استفاده کنید.

می توانید علاوه بر نوشتن کلمات بر روی کارت هایتان ، به اضافه کردن تصویر هم فکر کنید. ذهن شما در به یاد آوردن تصاویر بسیار خوب کار می کند و این کار می تواند ارتباط معنایی بین کلمه و تصویر در ذهن شما بوجود بیاورد. نیازی نیست که طراحی حای استادانه و دقیق داشته باشید. یک طرح ساده که بیانگر کلمه مورد نظر باشد کفایت می کند.

ارسال پاسخ