021-44217524
pasargadlc@gmail.com

آموزش زبان

۱۲ خرداد ۱۳۹۸

منابع آمادگی آزمون تافل

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0

امروزه افراد زیادی برای پذیرش و تحصیل در دانشگاهای خارج از کشور باید آزمون تافل را سپری کنند. آزمون تافل آزمونی کاملا آکادمیک است و به دو صورت اینترنتی IBT و کاغذی PBT ارائه میشود.  نمره کسب شده در این آزمون برای دانشجو بسیار مهم و تاثیرگذار است. به پیشنهاد ما، قبل از شرکت در آزمون تافل ابتدا در آزمون های تعیین سطح شرکت کنید. هرگز قبل از مشخص شدن تعیین سطح به سراغ منابع آزمون نروید حتی اگر خیلی از سطح دانش خود مطمئن هستید باز هم آزمون تعیین سطح را انجام دهید زیرا اگر بدون برنامه ریزی و بدون کتاب های مناسب سطح خود اقدام کنید نتیجه بخش نیست و ممکن است روی اعتماد به نفس شما تاثیرگذار باشد. برای گرفتن مشاوره در زمینه نحوه مطالعه برای این آزمون و یا شرکت در کلاس های آماده سازی میتوانید به مرکز تخصصی زبانهای خارجی پاسارگاد مراجعه کرده و یا در صورت دور بودن از تهران با هماهنگی قبلی بصورت آنلاین ارتباط برقرار نمایید.

آزمون تعیین سطح تافل حدود ۷۵ دقیقه است و در ابتدای کار مشخص میکند که سطح شما در زبان انگلیسی چقدر است. سوالات این آزمون وزنی است یعنی هرچه سوال مشکل تر باشد نمره بالاتری دارد، پس سعی کنید هیچ سوالی را شانسی نزنید و اگر جواب سوالی را نمیدانید آن را سفید بگذارید. سعی کنید تعیین سطح شما صحیح و قابل اعتماد باشد. آزمون تعیین سطح از سه بخش تشکیل شده است. بخش Reading از دو بخش تشکیل شده است و هر بخش ۲۰ دقیقه طول میکشد. بخش listening هم دارای ۵ متن شنیداری است و زمان پاسخ دادن یه سوالات این بخش ۲۰ دقیقه در نظر گرفته شده است. بخش گرامر هم از ۲۰ سوال گرامری تشکیل شده است که زمان پاسخ دهی به آن ۱۵ دقیقه است. آزمون تافل IBT بخش گرامری ندارد و به جای آن writing , Speaking دارد. این آزمون به صورت آنلاین و آفلاین برگزار میشود وجواب تعیین سطح شما خیلی زود میاید. بعد از انجام آزمون تعیین سطح میتوانید نسبت به سطح خود منابع آزمون تافل را انتخاب کنید. میتوانید با شناخت دقیق از سطح علمی خود با استفاده از جزوه و منابع معتبر آزمون تافل بصورت فردی برای آمادگی آزمون تمرین کنید و یا اینکه در یک کلاس مناسب شرکت کنید و در حضور استاد اشکالات خود را برطرف کنید. بهتر است برای شرکت در آزمون تافل یک تاریخ خاص مشخص کنید زیرا مشخص کردن تاریخ آزمون شما را در مطالعه هدفمند تر میکند، با مراجعه به سایت های ایرانی و خارجی میتوانید در این آزمون ثبت نام کنید و تاریخ دقیق را مشخص کنید.

 سعی کنید برای شروع منابع محدودتری را انتخاب کنید، چون انتخاب حجم زیادی از منابع موجب سردرگمی شما می شود. بهتر است بدانید همه منابع آزمون تافل برای شما مفید نیست و تنها منابعی که به سطح دانش زبان شما مرتبط است مورد نیاز شماست. پس از گذراندن آزمون تعیین سطح اگر سطح شما مقدماتی باشد، باید از منابع مقدماتی شروع کنید.

منابع پیشنهادیب رای تافل:

 ))  برای شروع به مرور مباحث آزمون تافل میپردازد. North Star Building Skills for the TOEFL IBT-High Intermediateکتاب ((

کتاب (( The Official Guide to the TOEFL Test))  این کتاب شامل ساختار استانداردی از آزمون تافل می باشد.

کتاب (( Longman TOFEL IBT))  این کتاب برای شخصی خودخوان که تمایل به حضور در کلاس ندارد، مفید است و  یکی از بهترین منابع شیوه پاسخ دهی صحیح به سوالات آزمون است.

در صورتی که در آزمون تعیین سطح، سطح شما intermediate باشد، می توانید از منابع زیر استفاده کنید:

کتاب Barron’ s How to Prepare for the TOEFL

یک مجموعه معروف و کاربردی برای تافل IBT است که سطح آن از دو کتاب Delta , Longman بالاتر است. در این کتاب نویسنده سعی دارد بروی مهارت هایی مثل  نت برداری، listening  و Reading کار کند.

کتاب ETS Official Guide to iBT TOEFL مجموعه ای است که نوع سوالات آن بسیار شبیه آزمون واقعی است ولی کمی آسان تر . این کتاب شامل نرم افزار شبیه سازی است.

کتاب Mastering skills For The TOEFL iBT کتابی بسیار مفید است که هر ۴ مهارت آزمون تافل را دربرمیگیرد. مخصوصا برای تقویت بخش شنیداری بسیار مفید است و دارای تعداد تمرین های زیادی است.

کتاب KAPLAN Internet-Based TOEFL کتابی است که سطح آن از آزمون اصلی دشوارتر است. 

کتاب Answers to all TOEFL Essay Questions برای writing بسیار مفید است، دارای ۴۵۰ انشا می باشد.

کتاب های مفید برای یادگیری لغات برای شرکت در آزمون تافل

کتاب (( ۴۰۰ Must-Have Words For The TOEFL)) لغات به صورت دسته بندی شده است و سرعت مطالعه را بالا میبرد.

کتاب (( ۵۰۰ Absolutely Essential Words))

کتاب ((Essential Word for the TOEFL))

همواره به یاد داشته باشید که مطالعه وخواندن به زبان انگلیسی یکی از بهترین راه برای یادگیری کلمات جدید و آماده شدن برای  بخش ریدینگ یا همان خواندن  آزمون TOEFL است. تقویت مهارت و درک خواندن شما نیاز به تمرین بسیار دارد، اما همه مطالب خواندنی یکسان نیستند. خواندن مجلات  نیویورک تایمز، نیویورکر، اقتصاددان و سایر نشریات قابل اعتماد در اینترنت، تمرین مناسبی  را نسبت به خواندن صفحات تصادفی  که ممکن است از دستور زبان کامل یا لغت پیشرفته استفاده نکنند، فراهم میکند.

ضمنا نرم افزار شبیه ساز آزمون تافل IBT ، نرم افزار TPO (TOEFL Practice Online  ) است که دقیقا مشابه یک آزمون تافل واقعی است که نتیجه آن را همان روز میتوانید ببینید. شرکت در این آزمون ها در بهبود توانایی های شما بسیار اثربخش است.

 

 

ارسال پاسخ