021-44217524
pasargadlc@gmail.com

آموزش زبان

۱۸ خرداد ۱۳۹۸

آخرین تغییرات آزمون تافل ۲۰۱۹

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0

اخیراً موسسه ETS که برگزاری آزمون تافل (TOEFL) را بر عهده دارد در خصوص بعضی تغییرات این آزمون  خبری منتشر کرده است. این تغییرات از اول آگوست ۲۰۱۹ یا  روز پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ انجام میشود  و زین پس داوطلبان آزمون تافل از این تاریخ به بعد با تغییرات جدید در آزمون روبرو خواهند شد که عمده این تغییرات در آزمون تافل جدید بیشتر در جهت کم شدن تعداد سوالات  خواهد بود  و منجر به کوتاه تر شدن زمان آزمون می شود که در ذیل به توضیح  در خصوص این تغییرات میپردازیم.

نکته :  آزمون TOEFL جدید ۳۰ دقیقه کوتاه تر خواهد بود و کل زمان آن سه ساعت است.

آزمون شامل   سه قسمت ریدینگ (Reading) ، لیسنینگ (Listening) و اسپیکینگ    (Speaking)  میباشد که   تغییر خواهند کرد.

–    ریدینگ (Reading Section)

در حال حاضر  این بخش سه الی چهار متن را در بردارد که برای هر کدام ۱۲ الی ۱۴ سوال طراحی می شود و مدت ۶۰ الی ۸۰ دقیقه را به خود اختصاص می دهد که بعد از اعمال شدن تغییرات جدید این بخش دارای همان سه الی چهار متن خواهد بود با این تفاوت که دیگر برای هر متن ۱۰ سوال طراحی شده و مدت زمان ۵۲ الی ۷۲ دقیقه را برای پاسخگویی به این بخش در نظر گرفته اند.

–    لیسنینگ (Listening Section)

این قسمت از ازمون چهار تا شش لکچر را در بر دارد که برای هر کدام از لکچرها ۶ سوال در نظر گرفته شده است و همچنین دو یا سه مکالمه مشاهده می شود که برای هر کدام از مکالمات هم تعداد ۵ سوال طراحی شده است و مدت زمان پاسخگویی به این بخش ۶۰ الی ۹۰ دقیقه می باشد که پس از انجام تغییرات جدید این بخش سه الی چهار لکچر دارد که برای هر کدام تعداد ۶ سوال در نظر گرفته شده و همچنین دو الی سه مکالمه که برای هر یک تعداد ۵ سوال در نظر گرفته شده که زمان پاسخ دهی  را به ۴۱ دقیقه الی ۵۷ دقیقه تغییر خواهد داد.

–      اسپیکینگ (Speaking Section)

این قسمت از آزمون دارای شش تسک می باشد که به دو تسک ایندیپندینت و چهار تسک اینتگریتد تقسیم می شود که مدت زمان پاسخگویی به آن ۲۰ دقیقه در نظر گرفته شده است. پس از اعمال تغییرات جدید این بخش به چهار تسک که یک تسک را ایندیپندنت و سه تسک دیگر را اینتگریتد شامل می شود تغییر پیدا خواهد کرد و با ۳ دقیقه کاهش زمانی برای پاسخگویی به سوالات این بخش نسبت به قبل مواجه خواهیم شد. درواقع ۱۷ دقیقه برای پاسخگویی به این قسمت در نظر گرفته می شود.

–     بخش رایتینگ (Writing Section)

در این قسمت بر خلاف قسمت  های دیگر هیچ تغییری ایجاد  نشده  و همچنان این آزمون دو تسک دارد  که در کل ۵۰ دقیقه را به خود اختصاص می دهد.* نکته اینکه در این شیوه نمره دهی در این آزمون هیچ تغییری نداشته و مانند گذشته برای هر بخش ۰ تا ۳۰ در نظر گرفته میشود که در مجموع نمره ۱۲۰ می باشد.تغییر نهایی در این آزمون مربوط به کارنامه می باشد. در کارنامه بخشی اضافه خواهد شد با عنوان MyBestScores که در این قسمت بهترین نمراتی که در آزمون های قبلی  کسب کرده اید نمایش داده خواهد شد که به عنوان یک امر مفید شناخته می شود. در این بخش محدودیتی هم وجود دارد و فقط نمراتی که در ۲ سال گذشته  کسب کرده اید را نمایش می دهد.

در فیچرهای ثبت نام آزمون تافل هم تغییراتی انجام شده که این روند را کاربردی تر و آسان تر کرده و دسترسی به قسمت های  مختلف سریع تر صورت می پذیرد.

تغییرات آزمون تافل به طور خلاصه:

  • کاهش تعداد سوال های Reading
  • کاهش تعداد Lecture Listening
  • کاهش یکی از سوال های Integrated Speaking
  • اضافه شدن بهترین نمره های اخذ شده در هر مهارت در دو سال اخیر در کارنامه

ارسال پاسخ